Haber

Ankara sele teslim oldu Mansur Yavaş açıklama yaptı: Taşma noktasına geldi

Ankara bir kez daha sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Gündüz saatlerinde başlayan şiddetli sağanak ve dolu, başkenti esir aldı. Yağışlarla birlikte şehrin birçok yerinde su baskınları meydana geldi. Cadde ve sokaklar göle döndü, araçlar mahsur kaldı. Altgeçit ve evleri sular altında kalınca Ankara’da hayat felç oldu.

“ANKARA ÇAYI TAM KAPASİTESİNE ULAŞTI”

Yağışların devam ettiği Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da kritik bir uyarıda bulundu. Twitter hesabından açıklama yapan Mansur Yavaş, Ankara Çayı’nın taşma noktasına geldiğini belirtti. Yavaş, “Değerli hemşehrilerimiz Ankara’da yaşanan sağanak yağış ve dolu nedeniyle Ankara Çayı tam kapasiteye ulaştı, taşma noktasına geldi. Bu durum altyapı hatlarımızı dolduruyor ve deşarj sürecini uzatıyor. Devam ediyoruz.”

“Alt geçitler trafiğe kapatıldı”

Ankara Valisi Vasip Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saat 12.00’de başlayan ve devam eden şiddetli yağış nedeniyle bazı alt geçitlerin trafiğe kapatıldığını bildirdi. Şahin, şunları kaydetti: “Ulaştırma Bakanlığı, Mamak Boğaz köprüsü, Sabancı Kız Öğrenci Yurdu, Keçiören Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Altındağ Altınsoy Köprüsü, Altındağ Mustafa Tuna, Samsun yolu Telekom, Çiftlik Kavşağı Yenimahalle istikameti, Kurtuluş Trafik Grup Amirliği önü, Balgat Ehli- Beyt alt geçidi istikametinde yola çıkacak vatandaşlarımızın dikkatine sunulur.Ekipler, söz konusu bölgelerde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. “

PET ŞİŞE İLE SUYU BOŞALTMAYA ÇALIŞTI

Şiddetli sağanak ve dolu nedeniyle metrekareye 40 kilogramdan fazla yağış düştüğü belirtildi. İçi su dolu olan Necatibey Caddesi’nde mahsur kalan taksi şoförü, aracındaki suyu pet şişeyle boşaltmaya çalıştı.

haber-menemen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu