Haber

TFF Başkanı Büyükekşi: Hakemi aldatmaya çalışan futbolcular uygulama ile tespit edilecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, yapacakları uygulama ile takımların maçlar öncesi oynadıkları sistem, oyuncuların özellikleri, hangi futbolcunun hangi futbolcunun gol atmaya çalıştığı gibi konularda hakemlere bilgi verileceğini söyledi. hakemi ve oyuncuların davranışlarını aldatmak.

TFF Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) düzenlediği Kış Semineri’ne katılmak üzere Antalya’ya gelen Büyükekşi, dönem başından bu yana Muhteşem Lig ve 1. Lig’e algoritma ile hakem ataması yaptıklarını hatırlattı.

Büyükekşi, ikinci yarıdan itibaren 2. ve 3. Liglere bir algoritma ile hakem atayacaklarını, Mart ayı itibarıyla da Bölgesel Amatör Lig’de algoritmanın kullanılacağını bildirdi.

TFF Başkanı Büyükekşi, algoritmanın bazı maçlara bir, bazı maçlara ise 2 veya 3 hakem atadığını, MHK’nın fazla hakem ataması yaparken buradan seçim yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

“21 Aralık’tan itibaren tüm Süper Lig maçlarının hakem atamalarını hakemler ve MHK nezdinde yapacağız. Kulüp başkanlarını da davet edeceğiz. Randevuyu onların gözü önünde yapacağız. Hem kamuoyu hem de bazı arkadaşlarımızın huzurunda.” cumhurbaşkanları bu konuda yeterince ikna olmadı. Türk halkımız maalesef ikna olmadı. Görmeden inanmıyor. Gözüyle düşünüyor. Randevuyu onların önünde yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu